Pasowanie na ucznia i przedszkolaka Szkoły Podstawowej w Boguchwałowicach 2019

Tradycją wieloletnią naszej szkoły jest to, że w Święto Edukacji Narodowej 14 października uczniowie klasy pierwszej i przedszkolacy składają ślubowanie oraz są pasowani na ucznia i przedszkolaka Szkoły Podstawowej w Boguchwałowicach.

 

Do tej uroczystości cała społeczność szkolna przygotowywała się od pierwszych dni września. W tym wyjątkowym dniu pierwszaki i przedszkolacy w strojach galowych wyglądali bardzo uroczyście. Podczas akademii uczniowie klasy pierwszej i dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały swoją wiedzę i umiejętności. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po programie artystycznym nastąpił kulminacyjny moment uroczystości – złożenie przez pierwszaków i przedszkolaków ślubowania i przysięgi. Pierwszoklasiści ślubowali starać się być dobrymi Polakami, strzec honoru i dobrego imienia szkoły, szanować swoich nauczycieli i rodziców. Przedszkolacy złożyli uroczystą przysięgę obiecując, że będą zawsze uśmiechnięci, zjadali posiłki, grzecznie się bawili i nie zasmucali mamy i taty. Po ślubowaniu p. dyrektor mgr Monika Naglik dokonała aktu pasowania uroczystym ołówkiem.

Dzień Edukacji Narodowej to doskonały moment, by docenić codzienne zaangażowanie nauczycieli i pracowników obsługi. Dzieci z oddziału zerowego podziękowały za trud i okazane serce wierszem i piosenką. Tego dnia nie brakowało serdeczności, życzliwości oraz emocji. Popłynęło morze ciepłych słów od zastępcy Wójta Gminy Mierzęcice pani mgr inż. Iwony Kłys, dyrektora Szkoły mgr Moniki Naglik, pani Sołtys Danuty Szymończyk, emerytowanych nauczycieli oraz rodziców.

Pierwszoklasiści, Przedszkolacy, gratulujemy Wam i życzymy wytrwałości i sukcesów w zdobywaniu nowych doświadczeń na kolejnych etapach wiedzy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.