Próbna ewakuacja w Szkole Podstawowej w Boguchwałowicach 2019

„Jak dorosnę, zostanę strażakiem!” – Takie stwierdzenie płynęło z ust większości uczniów i przedszkolaków Szkoły Podstawowej w Boguchwałowicach po zakończeniu próbnej ewakuacji.

Wydarzenie to było niezwykle ważne, gdyż przeżywane przez dzieci w sposób szczególny przyniosło wiele korzyści, takich jak nabycie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz zasad zachowania się w sytuacji pożaru. Społeczność szkolna miała możliwość przećwiczenia postępowania w przypadku ewakuacji. W ćwiczeniach uczestniczyła i wspierała społeczność szkolną Jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie.

Po przeprowadzonej próbnej ewakuacji wszystkie dzieci dokładnie przyjrzały się, jak wygląda wóz strażacki, zasiadły w nim oraz obejrzały sprzęt używany podczas akcji ratunkowych. Dzieci zadawały pytania panom strażakom, z wymalowanym na twarzy uśmiechem i zaciekawieniem słuchały odpowiedzi. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz o numerach alarmowych.

Wydarzenie to niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci naszych wychowanków. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Boguchwałowicach, nauczyciele, pracownik administracji oraz wychowankowie serdecznie dziękują funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej za obecność podczas przeprowadzenia próbnej ewakuacji oraz za zaangażowanie w krzewienie zasad bezpieczeństwa w młode pokolenie naszego społeczeństwa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.