Pomagajmy! – akcje charytatywne w Szkole Podstawowej w Boguchwałowicach

Szkoła Podstawowa w Boguchwałowicach oraz lokalna społeczność wzięły udział w akcji charytatywnej Święty Mikołaj na Kresach 2019, organizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie.

Dzięki inicjatywie proboszcza parafii, do akcji dołączyli mieszkańcy Boguchwałowic. Można śmiało stwierdzić, że wychowankowie szkoły i mieszkańcy mają bardzo wielkie serca, gdyż udało się zebrać bardzo dużą ilość paczek. Zebrane dary, takie jak: słodycze, artykuły spożywcze, maskotki oraz artykuły szkolne zostały przekazane 12 listopada do II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu. Podarunki od Świętego Mikołaja trafią do polskich szkół na Litwie oraz do polskich dzieci na Ukrainie i Białorusi.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, wsparcie i tak liczne dary.

Październik – miesiącem dobroci dla zwierząt.

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Pamiętajmy, że w trakcie tego wyjątkowego miesiąca odbywały się m.in.: Dzień Zwierząt Hodowlanych – 2 października, Światowy Dzień Zwierząt – 4 Października, Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt obchodzony 25 października. Jest to nie tylko okazja do docenienia naszych pupili, ale również do chęci niesienia pomocy innym zwierzętom. W Szkole Podstawowej w Boguchwałowicach została zorganizowana wystawa prac plastycznych oraz zdjęć przedstawiających dzieci z zwierzątkami, aczkolwiek na tym nasze działania nie zostały zakończone. Społeczność szkolna włączyła się w akcję „Pełna miska dla schroniska”. Przez cały miesiąc trwała zbiórka karmy oraz akcesoriów potrzebnych dla podopiecznych Schroniska dla zwierząt w Zawierciu. Zebrane dary przekazane zostały 7 listopada 2019r. do placówki.

Dziękujemy za udział w akcji! Wspólnie sprawmy, aby nasze kochane zwierzaki ZAWSZE miały dni dobroci. One zasługują na najlepsze!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.