ABC Pierwszej Pomocy w Szkole Podstawowej w Boguchwałowicach

07. lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie, w czasie którego dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Miało ono na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych.

Były to doskonałe zajęcia – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.

Na zajęciach omówiono schematy bezpiecznego podchodzenia do poszkodowanego, oceny przytomności, wezwania pomocy, metody udrażniania dróg oddechowych, resuscytację krążeniowo-oddechową oraz wspomniano o pozycji bocznej ustalonej. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie, po obejrzeniu którego, dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy w trakcie wykonywania masażu serca. Ponadto zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

Po tej lekcji nasi uczniowie już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.

W związku z Dniem Pierwszej Pomocy w szkole również dla rodziców przygotowano ulotki informujące i przypominające zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.