POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020

Szanowni rodzice.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dnia 1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny, który potrwa do dnia 30 listopada 2020 r. To badanie statystyka publiczna realizuje co 10 lat – ostatni spis rolny przeprowadzono w 2010 r. Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy, co wynika z ustawy o Powszechnym Spisie Rolnym.

 

Jak dokonać spisu?

Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego ma obowiązek się spisać – może to wykonać samodzielnie przez Internet, wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej GUS www.spisrolny.gov.pl. 

 

W dobie pandemii jest to najbezpieczniejsza i najwygodniejsza metoda. Jeśli ktoś nie ma komputera lub urządzenia z dostępem do Internetu powinien udać się do Gminnego Punktu Spisowego.

 

W Urzędzie Gminy Mierzęcice utworzono stanowisko komputerowe do przeprowadzenia samospisu w ramach Powszechnego Spisu Rolnego. Stanowisko zostało przygotowane dla osób, które nie posiadają możliwości technicznych do wypełnienia formularza spisowego w domu. Wyznaczeni pracownicy Urzędu w razie potrzeby będą zapewniali wsparcie merytoryczne i techniczne przy dokonywaniu samospisu.

 

Uzupełniającą formą jest spis przez telefon, którego można dokonać dzwoniąc na infolinię spisową pod numer (22) 279 99 99, wybierać opcję 1 „Powszechny Spis Rolny” a następnie ponownie opcję 1 „Spisz się przez telefon”.

 

Uwaga!

Osoby, które nie spiszą się samodzielnie przez Internet lub poprzez infolinię mogą spodziewać się telefonu rachmistrza spisowego dzwoniącego z numeru 22 279 99 99 lub 22 666 66 62.


Ponadto informujemy, że 1 października rozpoczęli pracę rachmistrze terenowi, którzy pomogą dokonać spisu, dzięki osobistej wizycie w miejscu zamieszkania osoby zobowiązanej do spisu. Przed wizytą rachmistrz terenowy będzie kontaktował się telefonicznie w celu umówienia wizyty.

 

List Prezesa GUS

W ramach kampanii informacyjnej i popularyzującej spis rolny do użytkowników gospodarstw rolnych został rozesłany List Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego zawierający wszystkie najważniejsze instrukcje związane z organizacją spisu, w tym indywidualny numer gospodarstwa rolnego (w lewym górnym rogu listu), który należy wprowadzić podczas logowania do aplikacji spisowej.

 

Tajemnica statystyczna

Wszystkie pozyskane w czasie spisu dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 649, z późn. zm.).

PSR-2020m

Zdjęcie 1 z 1

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.