Wycieczka do Agrogospodarstwa pod Skałką w Przybynowie

W dniu 22.06.2021r. uczniowie klasy II oraz dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego „Pod skałką” w Przybynowie k/Żarek.

 Agrogospodarstwo „Pod Skałką” to wyjątkowe miejsce dla każdego ceniącego sobie walory przyrodnicze, sielskie klimaty i miłą atmosferę. Tutaj czas się zatrzymał i pozwala docenić bliskość przyrody, kontakt z naturą oraz poznać życie na wsi .

Już frajdą samą w sobie był przejazd autokarem, gdzie dzieci z ciekawością poznawały otoczenie wyglądając przez okna. A to dopiero początek przygody. Po przyjeździe na miejsce dzieci udały się do budynku, w którym spożyły własny prowiant, popijając gorącą herbatką. Następnie dzieciaki zostały zaproszone na zabawę na wielkie dmuchane zamki, tory przeszkód oraz basen z kolorowymi kulkami. Kolejnym oczekiwanym przez dzieci punktem wycieczki był przejazd po okolicy kolejką „Jurajski Express”. Po wspaniałej podróży kolejną dzieci udały się do mini zoo i skansenu. W Mini zoo powitał nas kangurek  o wdzięcznym imieniu Paluszek. Wielkie zainteresowanie wzbudził też wielbłąd dwugarbny, czyli baktrian o imieniu Bazyl. Następnie dzieci oglądały i karmiły m.in. lamy, daniele, alpaki, owce, kozy, osiołki i kucyki. Zaciekawienie wzbudziły też  pawie i ozdobne kaczki  – Karolinki i mandarynki, ku zdziwieniu dzieci „panowie” są bardziej kolorowi od  „pań”. W skansenie dzieci oglądały chatę jurajską z przełomu XIX/XX w.  z otoczeniem. Tam największym zainteresowaniem cieszyły się domowy młyn, cep, piec do pieczenia chleba, stare sprzęty codziennego użytku, a także kołyska i wiklinowy chodzik dla dzieci, dawniej zwany chodakiem.

Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty edukacyjne „Jajko- cud natury”  Dzieci dowiedziały się dlaczego ptaki znoszą jajka, na czym polega praca ornitologa oraz poznały ptasie sekrety. Przedszkolaki oraz uczniowie zrobiły test na twardość jajka, co sprawiło im wiele radości. Następnie samodzielnie je obierali ze skorupki i degustowali.

Po dniu pełnym wrażeń dzieci zmęczone, ale szczęśliwe i radosne wróciły autokarem do szkoły.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.