Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Szanowni Mieszkańcy Gminy Mierzęcice. Przed nami końcówka Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, a zarazem ostatnia szansa na wywiązanie się z obowiązku spisowego.

Według statystyk na dzień 24 sierpnia 2021r. spisanych zostało 81,51% mieszkańców Gminy Mierzęcice, z których:

  • 37,65% wybrało tzw. samospis poprzez Internet;
  • 37,94% zostało spisanych telefonicznie przez rachmistrzów spisowych lub spisało się samodzielnie przez infolinię spisową;
  • 5,92% zostało spisanych w wyniku bezpośredniej wizyty rachmistrza w mieszkaniu.

Powyższe wyniki świadczą o tym jak dojrzali i odpowiedzialni są mieszkańcy naszej gminy. Niemniej jednak wśród Nas są też osoby, które do tej pory nie dopełniły tej formalności. Niejednokrotnie są to osoby starsze, samotne,  osoby które nie posiadają wiedzy na temat spisu lub też takie, którym po prostu trzeba pomóc.

Dlatego też apeluję do Państwa o wzajemną pomoc sąsiedzką mającą na celu jak najszersze rozpowszechnienie informacji na temat trwającego Narodowego Spisu Powszechnego.

Jeśli wśród Państwa bliskich, znajomych, sąsiadów są osoby, które do tej pory nie zrealizowały obowiązku spisowego (np. osoby starsze, samotne), które nie posiadają komputera lub mają kłopot z obsługą telefonu, pomóżmy im bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy lub skontaktujmy je z Gminnym Biurem Spisowym (32) 381 15 00, które pomoże w realizacji obowiązku.Wójt Gminy Mierzęcice

(-) mgr Grzegorz Podlejski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.