Święto Pieczonego Ziemniaka

Święto Pieczonego Ziemniaka w klasie III

Jesień, to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Uczniowie poznali historię ziemniaka i wiele ciekawostek na temat  tego popularnego obecnie warzywa. Rozegrali konkurencję celowanie ziemniakiem do pudełka, dzieliły się przepisami na potrawy z ziemniaka, stworzyły wspólną pracę plastyczną ,,Rodzinka Ziemniaka”

 Święto Pieczonego Ziemniaka w oddziale przedszkolnym

W dniu 29.09 2021 w naszym przedszkolu odbyło się ,,Święto Pieczonego Ziemniaka”. W  tym dniu dzieci brały udział w różnych zabawach związanych z ziemniakiem „Gdzie schował się ziemniak?” „Rzut ziemniakiem do celu”. Następnie każde dziecko robiło własnego  potworka z ziemniaka. Wykorzystywały do tego różne rzeczy druciki, kolorowe pomponiki oraz śmieszne oczka. Potworki naszych przedszkolaków były  śmieszne i bardzo kolorowe. Nasze dzieci odbijały również pieczątki z robione z tego warzywa. Ten dzień był bardzo fascynujący, zostanie długo w naszej pamięci.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.